وبلاگ شخصی پیمان تسنیمی

آنچه دوست دارم برای دوستانم بگویم

وبلاگ شخصی پیمان تسنیمی

آنچه دوست دارم برای دوستانم بگویم

من پیمان تسنیمی، فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک در گرایش سیالات هستم و در زمینه تاسیسات و انرژی های نو مشغول به کار می باشم. در این وبلاگ سعی دارم مطالبی را که دوست دارم و فکر می کنم به کار دوستانم می آید را بنویسم. امیدوارم که شما هم من را در درست اندیشیدن با نظراتتان یاری فرمایید.

۳ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

وقتی که خبر دار شدم که قرار است پدر بشوم، اشک در چشمانم و بار بر شانه هایم چنان سنگینی می کرد که  کمتر از یک دقیقه درد را در شانه هایم احساس کردم. من در آن لحظه از پذیرش یک مسئولیت جدید و ناشناس به نام پدر شدن می ترسیدم و نگران آینده ابهام آلود او و خودم و خانواده ام بودم.

با آنکه می دانستم که تولد یک انسان از شگفتی های نظام هستی است و پر از پیام ها ی جدید و شادی آور است و می تواند باعث رشد فردی و خانوادگی ام بشود ولی باز با این حال ، برایم دغدغه آور ، نگران کننده و  غمبار هم بود. یادم هست که او روزها و شب ها بسیار تحت فشار بودم و رفتارهایم نیز کمی خشن و پرخاشگرانه بود.

به قول آقای جیمز هولیس در کتاب مرداب روح ، ما انسان ها هر روز باید میان افسردگی و اضطراب یکی را انتخاب کنیم.اضطراب از حرکت رو به سوی جلو و رسیدن به دنیای جدیدو ناشناخته و افسردگی که نتیجه ماندن و درجازدن در وضعیت موجود می باشد.

بسیاری از ما انسان ها دچار افسردگی و اندوه می شویم و از این حال خود شکوه و شکایت داریم در حالیکه متوجه نیستیم که این افسردگی نتیجه عدم قبولی اضطراب برای رسیدن به دنیای جدید است.

من در آن روزها، دیگر نمی توانستم در جا زدن را انتخاب کنم و بهتر بگویم  چون زمان به سرعت جلو می رفت و من دیگر وارد مسیر جدیدی شده بودنم و من باید اضطراب برای رسیدن به دنیای جدید، یعنی دنیای پدر شدن را انتخاب می کردم. من آن روز ها اضطراب نقش پدری را تجربه می کردم.

برای عبور از اضطراب ، نیاز به شهامت داریم. شهامت نتیجه عدم وجود ترس نیست، بلکه درک این موضوع است که برخی چیزها برایمان مهمتر از چیزی است که از آن می ترسیم. در حقیقت شهامت یعنی ما مهم تر از ترس هایمان هستیم.

امروز که دارم این مطلب را می نویسم پسرم بیش از یک سال سن دارد، و لحظات شیرینی را با او در این مدت تجربه کردم و دنیای جدید پدر شدن برایم دستاوردهای زیادی داشته، که در مجموع احساس می کنم، بهتر شده ام. و از خدا و پسرم به خاطر اضطراب آن روزها عذر خواهی می کنم. من نمی دانم که در آینده چه پیش خواهد آمد ولی از خدا می خواهم که به خانواده ام عمر طولانی با سلامتی کامل و قلبی پر از  ایمان به خدا اعطا نماید. 

  • پیمان تسنیمی

معرفی کتاب زندگی برازنده من قسمت دوم

وقتی که داشتم کتاب زندگی برازنده من را در قسمت اول معرفی می کردم، فکر نمی کردم این کتاب به اندازه ای که امروز برای شما می نویسم، مفید و سازنده باشد. اگر احساس بی حوصلگی، خستگی، دلمردگی و یا بی انگیزه گی می کنید و یا از اینکه چندین بار برای خود برنامه ریزی کرده اید ولی موفق به انجام برنامه خود نشده اید ویا اینکه تحمل انتقاد های دیگران را ندارید ویا با آنکه در موقعیت شغلی خود آدم موفقی هستید و لی احساس رضایت یا احساس آرامش نمی کنید به شما پیشنهاد می کنم حتما این کتاب را با دقت مطالعه نمایید.

برای اینکه این کتاب بتواند بیشتر برای شما مفید و موثر واقع بشود موارد ذیل را پیشنهاد می نمایم:

1-    در ابتدا آزمون پی ام ای آی (PMAI) که در صفحه 19 کتاب آمده است را بر اساس دستورالعمل اعلامی کتاب و با دقت انجام دهید.

2-    بر اساس نتایج آزمون ام ای آی (PMAI) به مطالعه کهن الگوهای فعال و سرکوب شده خود در فصل دوم بپردازید

3-    سپس فصل پنجم کتاب را به دقت و با حوصله (قرار نیست خیلی زود کتاب را به پایان برسانید) مطالعه و تمرین های آن را حل نمایید.

4-    سپس فصل چهارم کتاب را مطالعه نمایید.

5-    سپس فصل ششم کتاب را مطالعه نمایید

دوست دارم برایتان بگویم که مطالعه کتاب به شما آگاهی از خودتان می دهد ولی اگر قصد تغییر و پیشرفت دارید بهتر است با این کتاب چند مدتی را زندگی کنید و سپس با اقدامات کوچک ولی همیشگی به زندگی خودتان نشاط هدیه فرمایید.

اگر در حین مطالعه کتاب برایتان سوالاتی مطرح گردید، خوشحال می شوم با اینجانب نیز در میان بگذارید.

  • پیمان تسنیمی

  • پیمان تسنیمی